1. Stilling for driftsansvarlig / arbeidsleder med hotellfaglig kompetanse.
Til denne stillingen trenger vi et menneske med kompetanse på drift av hotell. Den viktigste arbeidsoppgaven, i tillegg til oppfølging av deltakere, vil være å ha et overordnet ansvar for selve driften av hotellet. Vi ønsker et menneske som også skal være med i planleggingsfasen før hotellet åpner i midten av mai. I denne fasen er det viktig å utvikle hotellets konsept og å finne frem til mest mulig effektive driftsløsninger. Vårt mål er at hotellet skal bli et godt sted å være for våre gjester, og for deltakerne i tiltaket.
2. Stilling for arbeidsleder med kokkeutdannelse.
Vårt hotell skal i første omgang være et frokosthotell. Det er altså ikke snakk om avanserte à la carte oppgaver for kokken som begynner hos oss. Men vi vil servere lekre frokoster! Og ikke minst så ønsker vi at deltakerne våre skal ha den aller beste kompetanse og veiledning i det de skal gjøre av kjøkken- og serveringsarbeid. Det vil også være aktuelt å servere enkle lunsjretter i forbindelse med møter som holdes på hotellet.
Vi samarbeider med Åsane videregående skole, avd. Fossane om utdanningsløp for våre deltakere. Fossane tilbyr blant annet undervisning innen hotell- og matfag. Undervisning på Fossane kombinert med praksis på hotellet, vil kunne være første skritt mot en utdannelse i denne retningen for de av våre deltakere som er interessert i det.
Kokken som ansettes hos oss vil kunne være med å utarbeide frokostkonseptet på hotellet.
Til de daglige oppgavene hører blant annet å tilberede og servere frokost sammen med deltakerne, samt være ansvarlig for innkjøp av råvarer.
3. Stilling som arbeidsleder.
Arbeidsoppgavene knyttet til denne stillingen er oppfølging av deltakere i de daglige arbeidsoppgaver knyttet til alle deler av den generelle hotelldriften. Vi søker her en fleksibel person som vil ha arbeidsledelse som sin hovedoppgave, men som er villig til å ta i et tak der det måtte trenges. Som arbeidsleder vil oppfølging av deltakere være viktig, og søkere med sosialfaglig kompetanse og / eller erfaring med målgruppen vil bli foretrukket.
Felles for alle stillinger
Vi trenger ansatte som ønsker å jobbe sammen i team, og som samtidig er i stand til å ta beslutninger innen sine ansvarsområder. Sammen skal vi utvikle et unikt konsept som er til beste først og fremst for våre deltakere. Hotellet er det første av sin type i Norge.
Felles for alle stillinger er at alle fast ansatte er innstilt på å jobbe med alle sider av den daglige driften av hotellet. Det vil si at alle etter behov kan gjøre en jobb med resepsjon, kjøkken og servering, rydding av rom og renhold, tilrettelegging for møter og konferanser osv.
For alle stillinger er det viktig at søker har interesse for og erfaring med å jobbe med mennesker. Personer med sosialfaglig kompetanse oppfordres til å søke. Til deltakeroppfølging hører blant annet kontakt med Nav, rapportskriving ,individuelle samtaler med deltaker og deltakelse i ansvarsgrupper. Ut over dette vil den enkelte deltakers situasjon og behov definere vår oppfølging. Personlig egnethet vil bli vektlagt ved ansettelse i alle tre stillingene.
Søknadsfrist: 9. Januar
Kontaktperson: Prosjektleder Inger K. Straume 930 19 97
Søknad sendes elektronisk til alf@alf.no, eller per post til ALF as, postboks 3941, 5835 Bergen.